Stiliaus gidas

Kaip išsirinkti tinkamo dydžio peteliškę

Peteliškių atsiradimo istorija siekia XVIII a., kai ji buvo laikoma privilegijuotojo luomo aksesuaru. Šiais laikais peteliškių mados gerokai pasikeitė ir nebesikalaikoma tokių griežtų tradicijų. Tačiau keleta peteliškių dėvėjimo taisyklių yra išlikę iki šių dienų. Ir kiekvienas vyras, norintis gerai ir stilingai atrodyti, turėtų tai žinoti.
Visų pirmiausia, peteliškė yra laikoma labiau oficialiu akesuaru nei kaklaraištis. Ji rišama arba segama prie smokingo einant į oficialų renginį. Prie smokingo geriausias pasirinkimas yra segėti baltą varlytę, nes ji suteikia daugiau oficialumo nei juoda. Vestuvėms, vakarėliams, oficialiems susitikimams galima rinktis kitų spalvų, formų, raštų ir dizainų peteliškes. Varlytė turi tikti prie aprangos spalvos, audinio tektūros, o svarbiausia – atitikti vyro veido formą ir ūgį.
Kokio dydžio peteliškių būna:
  • Standartinio dydžio (en. Bow Tie). Tai pats populiariausias peteliškės dydis, kuris tinka visomis progomis ir dera prie bet kokio kūno sudėjimo. Ji dažniausiai būna standartinio dydžio 6 cm x 12 cm.

  • Didelė peteliškė (en. Big Bow Tie, Bow Tie Jumbo). Didelė varlytė gali būti 7 – 9 cm aukščio, ir tinka aukštiems, stambiems vyrams. Tokia peteliškė labiausiai tinka prie oficialios aprangos bei ypatingomis progomis.  Žemesniems vyrams geriau tokio dydžio peteliškės nesirinkti, nes ji suteiks stiliui komiškumo.

Juoda megzta peteliškė

  • Siaura peteliškė (en. Slim Bow Tie) yra mažiausia peteliškė iš visų. Ji dažniausiai yra 4 – 5 cm aukščio ir suteikia švarų, simetrišką stilių. Ją rekomenduojama rinktis siauro ir smulių veido bruožų savininkui. Siaura varlytė labiau tinka neoficialiam stiliui, tačiau ją puikiai galim ryšėti ir oficialiomis progomis.

Pilkai mėlynų peteliškių komplektas

  • Deimanto formos peteliškė (en. Diamond Point Bow Tie). Tai asimetriška peteliški, kuri atrodo itin stilingai ir šiuolaikiškai.

Grįžti į blogą